5 НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНИХ І ЕФЕКТИВНИХ МЕТОДІВ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Ось огляд найпопулярніших методів вивчення англійської мови, з описом їх методів навчання, що використовуються в класі.

Метод 1 – Граматика і переклад

Це безумовно не найшвидший спосіб вивчити англійську мову. Він створений в дев’ятнадцятому столітті для грецької та латинської шкіл. Він включає в себе вивчення правил граматики, а потім роботу з текстом, тобто аналіз текстів за допомогою правил граматики. Наступним етапом є письмовий переклад речень з англійської та навпаки. У студентів дуже мало можливостей практикуватися в розмовній мові. Протягом багатьох років – практично всього 20-го століття – це був єдиний метод вивчення англійської та інших іноземних мов, присутніх в державних школах, і по сьогодні трапляється, що запозичені у нього методи знаходять застосування.

Спосіб 2 – Натуральний

Природний метод фактично протилежний граматиці і методу перекладу. Це навчання через повторення і виправлення. Рідна мова студентів не використовується взагалі під час занять. Тут приділяється увага подоланню мовного бар’єру. Учасник курсу повинен вивчити мову, як маленька дитина – спочатку спостерігати, а потім повторювати. Визнані граматичні правила не мають значення і не викладаються. Замість цього студенти повинні самі розуміти англійську мову, з контексту. Основна увага приділяється розмові. Велике значення надається похвалі слухачів, якщо вони говорять правильно. Коли студенти роблять помилку – вони м’яко виправляються вчителем. На практиці, під час занять вчитель задає питання, на які учні відповідають, або читає текст вголос, і потім учні роблять те ж саме.

Метод 3 – Каллан

Створений в 1960-х роках Робіном Калланом, цей метод в один момент підкорив світ. Навчання засноване перш за все на розмові, хоча і не зовсім природній. Студентів запитують випадковим чином, і їх завдання – відповісти якомога швидше, не замислюючись. Їм не потрібно самим будувати речення, а потрібно практикуватися і використовувати засвоєні патерни. Заняття проводяться тільки англійською мовою. Матеріал повторюється багато разів, і помилки негайно виправляються вчителем.

Спосіб 4 – Мовне занурення

Повне занурення, тобто повне занурення в мову і ії культуру. Це важко досягти з точки зору мовного курсу. Швидше, цей метод використовується під час поїздок в мовні табори або на заняття, що проводяться в країні, де викладається мова (наприклад курс англійської мови у Великій Британії).

Спосіб 5 – Комунікативний

Комунікативний підхід є наслідком всіх раніше використовуваних методів і в даний час є найбільш поширеним методом в мовних школах. Акцент робиться на здатності спілкуватися в різних контекстах і ситуаціях: перемовини, розповідь, порівняння, опис, прохання про щось, і т. д. У цьому методі здатність говорити дуже важлива і практикується досить інтенсивно, проте не нехтують граматикою і  написанням. Вивчення граматики не є ізольованим, а відбувається в контексті. Різноманітні вправи і завдання спрямовані на досягнення студентами вільного спілкування.

Розгляньте всі плюси і мінуси, проаналізуйте свої потреби і можливості, подумайте, чому ви хочете вчитися. Обраний вами курс англійської мови повинен найкращим чином підходити вам, враховувати кількість часу, який у вас є, гарантувати індивідуальну турботу вчителя і привести до вашої мети якомога швидше. Також важливо, щоб навчання було приємним і комфортним для вас.